Яна Довгань

09.10.2022

Wulyk української культури в Познані

Ексклюзив | Познань

Всі фото: Wulyk

Після 24 лютого з України до Познані приїхали тисячі людей. Вчителі, перукарі, IT спеціалісти, лікарі, швачки тощо. Були серед них також артисти, співаки, музиканти, сценаристи – представники творчих професій, яким знайти себе в чужій країні, почуваючись відірваними від рідного культурного простору було найважче. Цим людям складно адаптуватись у новому місці та знайти собі заробіток. Тому створення колективу української культури Wulyk за межами батьківщини стало порятунком для багатьох з них. На даний момент, за менш півроку існування колектив дав десятки волонтерських концертів та готується до нових творчих експериментів. Журналісти Razemwpolsce.org поспілкувались із керівником творчого об’єднання Оксаною Павлусяк.

Джерело: internet

– Пані Оксано, звідки Ви і як опинились у Познані?

Я з прикарпатського м. Долина, працювала художнім керівником Оболонського будинку культури. За освітою культуролог, режисер, організатор масових заходів, закінчила художньо-педачогічний факультет РДГУ. Перед війною, у нас саме закінчились Різдвяні свята, ми брали участь у конкурсах, теаралізованих вертепах, виїздних презентаціях. 28 лютого о 6 год. ранку розбудив дзвінок від старшого сина: «Виїзд через дві години! Береш дітей, жінок їдете до Польщі». Чоловік додав: «Без обговорень!!!». Ось так. Про труднощі не згадую, тому що завжди порівнюю ситуацію з іншими.

– А як Вам вдалось зібрати творчих людей у Познані?

Вся потрібна, корисна інформація надходить з соцмереж. Однією з них, була про першу зустріч творчих українців з цілої України. Так я опинилась серед когорти надзвичайно талановитих, обдарованих, творчих людей. У кожного з нас було велике бажання та потреба реалізувати себе. Почали брати участь у благодійних концертах, заходах, котрі організовувались у Познані по збору коштів на ЗСУ.

Джерело: internet

– А як виникла ідея створення колективу?

Всі пропозиції, плани ми від самого початку обговорювали та вирішували разом. Одним з перших питань це назва нашого об’єднання, і я запропонувала назву та логотип новоствореного в Україні WULYKа, і вже на благодійному заході до Всесвітнього Дня захисту дитини вперше наше об’єднання було підписане як Wulyk.

– Хто допомагав вам у організації концертів, пошуках приміщень тощо?

Найпершими, хто подав нам руку допомоги в Познані це: волонтери Warto Razem та місцеве телебачення «Цібіна ТВ». Також дуже вдячна за допомогу колективу фірмі 2K4K та Wącławu Mączyńskiemu.

Джерело: internet

– Розкажіть, у яких заходах ваш колектив приймав участь?

За цей період WULYK брав участь у таких заходах: «Барви Вольності», «День дитини», фестиваль доброго смаку, два концерти на Міцельській поляні, «Музика з любов’ю», концерт до Дня Незалежності України, та акція до Дня Незалежності України за підримки консульства України «Серце для України», участь у благодійному концерті «Український Вайб» на закритті тижня українського мистецтва у Познані, та на святкуванні 25-ччя парафії Баранове.

Джерело: internet

– Я знаю, що ви особисто були сценаристом надзвичайно яскравого шоу «Ніч Перуна». Розкажіть про нього, будь ласка?

«Noc Peruna» то було музично-театралізоване дійство. В спектаклі окрім учасників Wulykа було запрошено українську акторку Рімму Тишкевич та польського виконавця Даріуса Стоцкі. Це був надзвичайний досвід для кожного з нас, в цій атмосфері кожен відчував- як свою необхідність так і підтримку колег. Сценаристом та режисером-постановником була я, та не можу не наголосити, що обговорювалися всі пропозиції та бажання наших учасників разом. Вважаю, що саме спільними зусиллями інтеграційно-старословянський спектакль «Noc Peruna» вдався феєричним.

Джерело: internet

– Які подальші плани Wulykа?

Зараз закінчується підготовка до спектаклю «Вигадай світ по-новому» польського режисера Zbigniew Szumski, teatr “Cinema”, готуємося до новорічно-різдвяних свят,та продовжуємо брати участь у різнопланових благодійних заходах, щоб мати бодай якусь відповідь на напостійно присутню пронизливу думку: «Що ти особисто робиш для прискорення перемоги?» і при цьому ж в порівнянні розумієш – мало, мало, мало….

Джерело: internet

Якщо Ви є свідком цікавої події або хочете про щось повідомити – будь ласка, зв’яжіться з нами! Висилайте інформацію, статті, аудіо, фото та відео матеріали на адресу: info@razemwpolsce.org

реклама

реклама

реклама

реклама

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.